Skip to content

O nás

Kto sme

Dvaja priatelia – Lucia a Robo. Lucia - ilustrátorka a výtvarníčka hopsajúca na voľnej nohe pre vás ťuká články na rôzne témy, o ktorých sa postupne dozviete a Robo - webový vývojár - tiež hopsajúci si na voľnej nohe, ktorý stojí predovšetkým za technickou stránkou tohto blogu. Na základe tohto blogu vzniklo aj rovnomenné občianske združenie, ktoré zastrešuje naše aktivity.

Prečo to robíme

Tento blog vzniká v jedinečnom čase, kedy celý, celučičký svet kvári jedna spoločná téma – korona vírus (COVID-19), ktorý sa rozšíril na všetky kontinenty, postihol všetky rôzne krajiny – veľké i malé, zasiahol nás v podstate nepripravených.

Čo je našim zámerom

Napadlo nám zdieľať na jednom mieste všelijaké užitočné informácie, návody, tipy, podnety. Internet je plný viacero dobrých článkov a iniciatív, avšak vyžaduje si to bystrú myseľ a čas poňať to všetko, preto sa posnažíme utvoriť obsažnejší celok. Takto chceme povzbudiť, motivovať a inšpirovať sa navzájom. Tento jedinečný čas, ktorý nastal, máme – tak ako vždy – na výber: rútiť sa to priepasti strachu, stresu či paniky, alebo sa zhlboka nadýchnuť a hľadať možnosti, ako ďalej. Ako žiť – po novom, lepšie, zodpovednejšie nielen voči sebe, ale voči svojim blízkym a okoliu, životnému prostrediu, ktorého sme všetci súčasťou.

Pre koho je blog určený

Články, ktoré budeme postupne uverejňovať sú od nás pre vás všetkých, ktorí bažíte po nových možnostiach a hľadíte vpred. Pre vás, ktorí chcete niečo (z)meniť - na sebe, vo svojom živote, či v živote a prostredí okolo nás, ale neviete ako a čím začať, alebo aké všelijaké možnosti sú :)